Contact Us

Use the form on the right to contact us.

The foundation is always looking for opportunities to expand and involve more artists in its reach. Please feel free to contact us if you have any information that could benefit us along the way.

243 East 34th Street
New York, NY, 10016

(862)222-4427

New Yorgis tähistatakse Eesti kultuuripäevi (Eesti Kultuuriministeerium, Estonia)

Cultural Days in Media 2016&2017 (ENG)

New Yorgis tähistatakse Eesti kultuuripäevi (Eesti Kultuuriministeerium, Estonia)

Valev Laube

24.-27. märtsini toimuvad New Yorgi Eesti majas Eesti kultuuripäevad. Nelja päeva jooksul annavad kontserte ja teatrietendusi ning peavad loenguid nii kohalikud eestlased kui ka külalised Kodu-Eestist.

„On rõõm, et meie rahvuskaaslased New Yorgis väärtustavad Eesti kultuuritraditsioone maailma suurlinnas. Oleme saanud tegijatele abiks olla ning toetada just neid kultuuriprojekte, mida Eesti kultuuripäevade korraldajad New Yorgis ootavad ning mille nad on ise välja valinud,“ rääkis Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel.

Kultuuripäevade kavas on Eesti Draamateatri monolavastus "Kõik on täis", mida mängib Taavi Teplenkov. Kontsertidel astuvad üles Marko Matvere ja akordionist Peep Raun, ooperilaulja Monika-Evelin Liiv koos pianisti Marje Lohuaruga, pianist Holger Marjamaa, viiuldaja Valev Laube ja koreograaf Diina Tamm ning teised. Samuti näidatakse Eesti, Soome ja Saksamaa koostööfilmi „Vehkleja“, Helga Meritsi dokumentaalfilmi „The Story of Baltic University“ ning Viktor Siilatsi dokumentaalfilmi „Tants vanakuradi vanaemaga“. Lisaks avatakse Lennart Meri dokumentaalfilmide plakatite näitus “Veelinnurahvas“. Sündmuste kogu kavaga on võimalik tutvuda SIIN.

New Yorgi Eesti kultuuripäevade peakorraldaja Kadri Napritson lisas, et esialgu loodeti üritusega täita vaid üks päev. „Tänu kõikidele toetajatele nii Ameerikast kui ka Eestist kujunes algne idee mitmepäevaseks kultuurifestivaliks. Eesti päritoluga inimesed üle Ameerika on avaldanud toetust ning teinud annetusi Eesti kultuuripäevade toimumiseks, mis näitab, kui palju meie väike rahvas ka kodust eemal olles hoiab kokku ning toetab eestluse hoidmist,“ rääkis Napritson.

Eesti kultuuripäevi New Yorgis on korraldatud alates 1970. aastast.

Lisainformatsioon:

Kadri Napritson

New Yorgi Eesti päevade peakorraldaja

napritson@gmail.com

+1 301 312 3353

skype: pryssel