Contact Us

Use the form on the right to contact us.

The foundation is always looking for opportunities to expand and involve more artists in its reach. Please feel free to contact us if you have any information that could benefit us along the way.

243 East 34th Street
New York, NY, 10016

(732) 357-7373

XXV_laulupidu_(3).jpg

Meist

Adirondack is the perfect template for self-starters and savvy entrepreneurs. Its minimal navigation and full header images provide a bold framework for your brand's vision.

Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriikides on Ameerika Ühendriikides paiknev organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada Eesti kunstide ja kultuuri säilimist Ameerika Ühendriikides. Fond asutati Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides Kultuuritoimkonna poolt 14. detsembril 1957. aastal, New Yorgi Eesti Majas, kunstide, rahvusteaduste, kirjanduse ja eesti keele edendamiseks. Esimeseks fondi esimeheks valiti 1957. aastal dr. Viktor Kõressaar. Organisatsiooni toetusel loodi 1970. aastal New Yorgis esimesed Eesti Kultuuripäevad.


Missioon

Edendada ja toetada heategevuslike, teaduslike, kirjanduslike ja hariduslike eesmärkide täitmist. Suurendada teadmisi kunsti, teaduse, kirjanduse ja eesti keele valdkonnas.

Toetada koostööd kunstnike, kunstitudengite ja teiste loovisikute vahel, kuulutada välja võistlusi ja korraldada näitusi ning edendada loometööd ning kunstiõpinguid.

Korraldada kirjandus-, teatri- ja teisi meelelahutusprogramme ning soodustada läbi nende intellektuaalset, moraalset ning sotsiaalset arengut.

Võimaldada rahalist toetust ülalmainitud tegevustega seotud inimestele ning organisatsioonidele. Rahaline toetus on vabatahtlik ning ei sisalda intresse ega teisi teenustasusid.

Seoses eelnevate eesmärkidega Kultuurfondil on õigus:

  1. võtta vastu kinnis- ja vallasvara lepingute, päranduste, kingituste, annetuste, ning ostude näol olenemate nende asukohast, hallata ning kasutada mainitud vara.
  2. taotleda ning vastu võtta annetusi.
  3. kasutada mainitud vara vastavalt eesmärkidele.

Fondi tegevusest ei saa selle liikmed ega juhatuse liikmed rahalist kasu. Fond ei tööta usulistel ega poliitilistel alustel ja ei mõjuta ega püüa oma tegevusega mõjutada seadusandlust.


Juhatus

Kaarel Laev (Eesti Kultuurifondi Esimees)

Kaarel Laev (Eesti Kultuurifondi Esimees)

Kaarel Laev
Esimees

Kaarel Laev, eluaegne New Yorgi elanik, on aastakümneid teeninud Eesti ja teisi ühiskondlikke organisatsioone juhtivatel kohtadel, nii majanduse kui ka teistel aladel, näiteks: Kultuurfond, Eesti Abistamiskomitee, New Yorgi Eesti Haridusselts ja kõik selle allorganid, kaasaarvatud New Yorgi Eesti Segakoor, New Yorgi Eesti Kool ja “Linnutee” ja “Viikingi” gaidi- ja skaudiüksused. Kaarel omab AB kraadi ajaloos University of Chicago’st, MBA kraadi Duke University’st, ja MPH kraadi Columbia Ülikoolist. Kunagise Kultuurfondi laekuri ja revisjonikomisjoni juhina on Kaarel uhke, et saab jällegi töötada Kultuurfondi juhatuses, milline organisatsioon on nii palju teinud paljude aastate jooksul Eesti kultuuri heaks üle terve Põhja-Ameerika. Kaarel töötas 20 aastat arstiteaduskonna halduse ja majanduse teenistujana New Yorgis ja töötab praegu töötab ametnikuna ÜRO Peakorteri eelarvete osakonnas.

Merike Barborak (Eesti Kultuurfondi Aseesimees)

Merike Barborak (Eesti Kultuurfondi Aseesimees)

Merike Barborak
Aseesimees

Merike Barborak omandas Tartu Ülikoolis kasvatusteaduste erialal bakalauruse ning jätkas magistriõpinguid Montclair State University'is hariduse erialal. Alates 2010. aastast töötab ta New Yorgi Eesti Kooli juhatajana ning koordineerib koostööd Idaranniku Eesti Koolide vahel. Käesolevalt on ta tegev nii Kultuurfondi kui ka Eesti Koolifondi juhatustes ning löönud kaasa Eesti Kultuuripäevad New Yorgis töögruppides mitme aasta vältel. 

Ines Horton (Eesti Kultuurfondi Laekur)

Ines Horton (Eesti Kultuurfondi Laekur)

Ines Horton
Laekur

Ines Kirsimägi Horton sündis Tallinnas ja oli Prantsuse Lütseumi õpilane kuni selle sulgemiseni Nõukogude okupatsioonivägede poolt 1940. aastal. Sellele järgnesid okupatsioonide-aegsed Tallinna VIII algkool, XIV algkool ja VIII gümnaasium.  1944. a. suurpõgenemine viis ta Austriasse, kus ta koolitus jätkus Bregenzer Bundesgymnasium for Mädchen keskkoolis kuni asumiseni Ühendriikidesse 1949. a. Ühendriikides õppis ajalugu ja sotsiaalteadusi Fairleigh Dickinson ülikoolis, lõpetades 1953. a. Võttis osa eesti üliõpilaskoondiste tegevusest New Yorgis ja hiljem oli juhatuse liige mitmes eesti organisatsioonis, kõige kauem laekurina (10 aastat) The Nordic Press, Inc. (ajaleht "Vaba Eesti Sõna" väljaandja) juhatuses. Praegune Eesti Arhiiv USA-s raamatupidaja ning The Nordic Press, Inc. revident.  1988. aastast saadik Eesti Kultuurfondi revisjonikomisjoni liige, 2013. aastast Kultuurfondi laekur.

Kadri Napritson (Eesti Kultuurfondi sekretär)

Kadri Napritson (Eesti Kultuurfondi sekretär)

Kadri Napritson-Acuna
Sekretär

Kadri on sündinud väikeses linnas nimega Tõrva, Eestimaal. Lõpetanud Tartu Ülikoolis Riigiteaduste eriala ning töötanud erinevates ametites nagu pressi- ja poliitikanõunik Briti Suursaatkonnas Tallinnas, sisekommunikatsioonijuht erakonnas Rahvaliit ning pressiesindaja Valga kohalikus omavalitsuses. Viimased viis aastat on Kadri elanud mitmes Ameerika linnas, kuid mõnda aega ka Kazakhstanis. New Yorki kolis Kadri 2014. aastal ning siin on ta aktiivselt osalenud vabatahtlikuna erinevates mittetulundusühingutes ning samuti oli ta 2016. aasta New Yorgi  Eesti Kultuuripäevade peakorraldaja. Kadri peres kasvab kolmeaastane poeg. 

Jaanika Peerna (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Jaanika Peerna (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Jaanika Peerna
Nõunik

Jaanika Peerna on Eestis sündinud rahvusvaheliselt esinev kunstnik ja kunstipedagoog, kes elanud ja töötanud alates 1998. aastast peamiselt New Yorgis. Eestis oli ta nüüdseks väga tuntud Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstimaja juhataja ning tegev Sorose Fondi projektis Visual Thinking Strategies koolitajana. New Yorgis on ta õpetanud nii New Yogi State Universitys kui Garrison Art Centeris ja aktiivselt kaasa aidanud Eesti kultuuri levitamisele New Yorgis mitmete kuraatoriprojektide läbi. Hetkel viib läbi haridusprojekte Dia Art Foundationis ja tegutseb vabakutselise kunstnikuna, kelle loomingu keskmes on loodusest mõjutatud abstraktne kunst. Tehnikana kasutab joonistamist, installatsiooni ja performance kunsti. Teda esindavad Galerie Ulf Larsson Kõlnis, ARC Fine Art Connecticutis USAs ja IdeelArt üle maailma.

Valev Laube (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Valev Laube (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Valev Laube
Nõunik

Valev Laube on Võrumaalt pärit Ameerikas elav kujundaja, digitaalkunstnik ja muusik. Peale põhihariduse omandamist Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumis jätkas ta õpinguid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis, ning hiljem lõpetas Itaalias majanduse filosoofia suunitlusega rahvusvahelisel IB programmil põhineva kooli United World College of Adriatic. Praegu Rochesteri ülikoolis (University of Rochester) õppiv Laube on töötanud mitmetele mainekatele firmadele, nagu Steve Madden, Kenneth Cole, Coffee Bean & Tea Leaf, ja mitmed teised. Oma kunstitöösid on ta esitlenud nii Ameerika Ühendriikides kui Kanadas ning muusikuna esinenud enamustes Euroopa ja Põhja-Ameerika riikides. Varasemalt kunstiga seotud töödele on ta esindanud Eestit 2012. aasta Mudel Euroopa Parlamendis Hispaanias ja on olnud Eesti Õpilasesinduste Liidu kultuuri ja kommunikatsiooni valdkonna eeskõneleja. 2016. aastal oli Valev Eesti Kultuuripäevad New Yorgis kunstiline juht ja muusik, ning performance'i Reflection Spectrum videokunstnik.

Heino Ainso (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Heino Ainso (Eesti Kultuurfondi nõunik)

Heino Ainso
Nõunik

Dr. Heino Ainso -  insener,  teadlane, diplomaat - algatas koos Dr. Mardi Valgemäe ja Ilmar Mikiverega New Yorgi Kultuuripäevade traditsiooni 1969. aastal. Võttis aktiivselt osa New Yorgi eesti organisatsioonide tegevusest. Oli kultuurfondi juhatustes, Üliõpilaskonna Vilistlaskogu poolt korraldatud Tartu Ülikoolile pühendatud sümpoosionide organiseerija, ajakirja „Vaba Eesti“ toimetuskolleegiumis, Eesti Üliõpilaste Toetusfond USA-s esimees aastatel 1981- 1991, ning Baltic Appeal to the United Nations (BATUN) asutajaliige (1966. aastal) ja mitmekordne president. Valiti 1989. aastal Eesti Kongressi liikmeks USA-st ja hiljem Eesti Komiteesse. Peale EV taas vabanemist töötas minister-nõunikuna Eesti Vabariigi Alalises Esinduses ÜRO juures ja Eesti Välisministeeriumis Tallinnas.  Alates 1997. a. omab ehitusalast konsultatsioonifirmat Ainso& Associates, Inc. Praegune elukoht on Miami, FL.

David Sassian (Eesti Kultuurfondi nõunik)

David Sassian (Eesti Kultuurfondi nõunik)

David Sassian
Nõunik

David Sassian, Eesti-Ameerika päritoluga kauaaegne Brooklyni elanik, kasvas üles sõjajärgses eesti kogukonnas Minnesotas. Ta töötab raamatutoimetajana ning on City University of New York inglise kirjanduse doktorant. David on tõlkinud eesti kirjaniku Eno Raua hinnatud lasteraamatu "Sipsik" ning otsib käesolevalt sellele raamatule kirjastajat. 

Andres Kurrik
Nõunik

Andres Kurrik sündis 1937. aastal Tartus. Pärast tormiseid aastaid sõjapõgeniku lapsena Saksamaal, kolis Andres 18 aastaselt iseseisvalt Californiasse. Balansseerides tööd, ülikoolikursuseid ning US Navy teenistust, lõpetas ta 1970. aastal San Fransciso State College'i kraadiga rahvusvahelistes suhetes. San Fransiscos elades oli Andres nii Eesti Seltsi kui ka Eesti kiriku juhatustes. Pärast ülikooli lõpetamist kolis ta New Yorki ning alustas aktiivset tegevust kohalikes eesti noorte organisatsioonides ning oli sealhulgas esimeste Eesti Kultuuripäevade üheks organiseerijaks. 


Revisjonikomisjon

Aire Salmre (Eesti Kultuurfondi revisjonikomisjoni liige)

Aire Salmre (Eesti Kultuurfondi revisjonikomisjoni liige)

Aire Kolbre

Aire Kolbre Salmre sündis Tallinnas, alustas kooliteed Tallinna Õpetajate Seminaris (EV-aegne Riiklik Inglise Kolledž), kus sõja tõttu esimene kooliaasta jäi pooleli. Lõpetas Blombergi Eesti Algkooli Blombergi põgenikelaagris Saksamaal. Asus perekonnaga 1949.a. USAsse. Lõpetas John Adams HS NYs, Hunter College BS kraadiga õenduses ja saavutas magistrikraadi kooliealiste tervishoiu ja teaduse pedagoogikas Teachers College, Columbia U. Oli väliseesti kodu- ja perekonnaajakirja TRIINU idaranniku toimetaja 1984-1995, mil ajakiri lõpetas oma tegevuse. On avaldanud kirjutisi ajakirjanduses ja raamatutes, saavutas 2. koha konkursil International Organization for Migration, valik lugusid konkursilt „Elust uuel kodumaal“. Kuulus EKF žüriisse ja on olnud EKF revisjonikomisjoni liige. Oli ajalehe "Vaba Eesti Sõna" (VES)toimetaja 1989. a. On tegev VES juures ja kuulub The Nordic Press, Inc. revisjonikomisjoni. On NY Eesti Koolis asendusõpetaja.

Siiri Lind (Eesti Kultuurfondi revisjonikomisjoni liige)

Siiri Lind (Eesti Kultuurfondi revisjonikomisjoni liige)

Siiri Lind

Siiri Lind on pärit Kilingi-Nõmmelt Pärnumaal, lõpetanud Kilingi-Nõmme Keskkooli, Mõdriku Põllumajandustehnikumi raamatupidamise erialal ja Eesti Põllumajandusülikooli ettevõtete juhtimise ja ökonoomika erialal. Töötanud Eestis 15 aastat erinevate tööstusettevõtete pearaamatupidajana. New Yorki tuli 2005. aastal ning on alates 2009. aastast on USA ainukest eestikeelset ajalehte "Vaba Eesti Sõna" välja andva aktsiaseltsi The Nordic Press, Inc. majandusjuht, mänedžer, veebilehe toimetaja, peatoimetaja assistent ja fotograaf. Vabatahtlikuna teeb Siiri Lind NY Eesti Kooli veebilehte, kirjutab artikleid NY eestlaste ettevõtmistest ning kultuuriüritustest, on aidanud korraldada Eesti Kultuuripäevi NY-s, kuulub NY Eesti Haridusseltsi ja Kultuurfondi revisjonikomisjonidesse. Kuulub korporatsiooni Filiae Patriae.

Teised liikmed: Ivi Tamm.