Contact Us

Use the form on the right to contact us.

The foundation is always looking for opportunities to expand and involve more artists in its reach. Please feel free to contact us if you have any information that could benefit us along the way.

243 East 34th Street
New York, NY, 10016

(862)222-4427

Cultural Days in Media 2016 (ENG)

Estonian Artist Based In France Addresses Migration Issues Through Poetry And Music (Vaba Eesti Sõna, New York)

Valev Laube

Lembe Lokk is an Estonian singer, composer, actress and a poet currently based in Paris, France. In her most recent single “Don’t Ask” she addresses the immigration issue both in English and in Estonian. A discussion that sparked many contrary views all around Europe and North America takes a new perspective through the eyes of “a refugee of her personal life”. Vaba Eesti Sõna had a chance to get an exclusive background story of her recent song as well as her upcoming poetry and thought compilation “elsewhere, today” soon to be published in France.

Read More

Ülestõusmispühade kontsert-jumalateenistus New Yorgis (Vaba Eesti Sõna, New York)

Valev Laube

23.-27. märtsil toimunud Eesti Kultuuripäevad New Yorgis lõppesid Ülestõusmispühade kontsert-jumalateenistusega EELK New Yorgi Eesti Ev. Luteri Usu Koguduse koduks olevas Immanueli Luteriusu kirikus Lexington Avenüü ja 88. tänava nurgal. Teenistuse viis läbi koguduse õpetaja praost em. Uudo Tari. Sopran Kristi Roosmaa Tootell esines Erik Veski oreli saatel ja esitas ka a cappella eesti rahvalaulu “Meil aiaäärne tänavas”. New Yorgi osariigis Rochesteri Ülikoolis õppivad noored muusikud Valev Laube (viiul), Evan Basta (vioola) ja Samay Kapadia (kitarr) esitasid muuhulgas ka Valev Laube loomingut. Kuulajate hulgas viibinud EV peakonsul New Yorgis Eva-Maria Liimets tänas esinejaid lilledega.

Read More

New Yorgis tähistatakse Eesti kultuuripäevi (Postimees, Estonia)

Valev Laube

24.-27. märtsini toimuvad New Yorgi Eesti majas Eesti kultuuripäevad. Nelja päeva jooksul annavad kontserte ja teatrietendusi ning peavad loenguid nii kohalikud eestlased kui ka külalised Kodu-Eestist. «On rõõm, et meie rahvuskaaslased New Yorgis väärtustavad Eesti kultuuritraditsioone maailma suurlinnas. Oleme saanud tegijatele abiks olla ning toetada just neid kultuuriprojekte, mida Eesti kultuuripäevade korraldajad New Yorgis ootavad ning mille nad on ise välja valinud,» rääkis Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel. Kultuuripäevade kavas on Eesti Draamateatri monolavastus «Kõik on täis», mida mängib Taavi Teplenkov. Kontsertidel astuvad üles Marko Matvere ja akordionist Peep Raun, ooperilaulja Monika-Evelin Liiv koos pianisti Marje Lohuaruga, pianist Holger Marjamaa, viiuldaja Valev Laube ja koreograaf Diina Tamm ning teised.

Read More

New Yorgis tähistatakse Eesti kultuuripäevi (ERR, Estonia)

Valev Laube

24.-27. märtsini toimuvad New Yorgi Eesti majas Eesti kultuuripäevad. Nelja päeva jooksul annavad kontserte ja teatrietendusi ning peavad loenguid nii kohalikud eestlased kui ka külalised Kodu-Eestist. "On rõõm, et meie rahvuskaaslased New Yorgis väärtustavad Eesti kultuuritraditsioone maailma suurlinnas. Oleme saanud tegijatele abiks olla ning toetada just neid kultuuriprojekte, mida Eesti kultuuripäevade korraldajad New Yorgis ootavad ning mille nad on ise välja valinud," rääkis kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel.

Read More

New Yorgis tähistatakse Eesti kultuuripäevi (Eesti Kultuuriministeerium, Estonia)

Valev Laube

24.-27. märtsini toimuvad New Yorgi Eesti majas Eesti kultuuripäevad. Nelja päeva jooksul annavad kontserte ja teatrietendusi ning peavad loenguid nii kohalikud eestlased kui ka külalised Kodu-Eestist „On rõõm, et meie rahvuskaaslased New Yorgis väärtustavad Eesti kultuuritraditsioone maailma suurlinnas. Oleme saanud tegijatele abiks olla ning toetada just neid kultuuriprojekte, mida Eesti kultuuripäevade korraldajad New Yorgis ootavad ning mille nad on ise välja valinud,“ rääkis Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel. Kultuuripäevade kavas on Eesti Draamateatri monolavastus "Kõik on täis", mida mängib Taavi Teplenkov. Kontsertidel astuvad üles Marko Matvere ja akordionist Peep Raun, ooperilaulja Monika-Evelin Liiv koos pianisti Marje Lohuaruga, pianist Holger Marjamaa, viiuldaja Valev Laube ja koreograaf Diina Tamm ning teised. Samuti näidatakse Eesti, Soome ja Saksamaa koostööfilmi „Vehkleja“, Helga Meritsi dokumentaalfilmi „The Story of Baltic University“ ning Viktor Siilatsi dokumentaalfilmi „Tants vanakuradi vanaemaga“. Lisaks avatakse Lennart Meri dokumentaalfilmide plakatite näitus “Veelinnurahvas“. Sündmuste kogu kavaga on võimalik tutvuda SIIN.

Read More

Eesti muusikud maailmas, märts (Sirp, Estonia)

Valev Laube

24. – 27. III Eesti Kultuuripäevadel New Yorkis astuvad üles teiste seas džässipianist Holger Marjamaa, laulja Monika-Evelin Liiv, laulva näitlejana Marko Matvere, tantsija ja koreograaf Diina Tamm, muusik ja kunstnik Valev Laube, New Yorkis elavad eesti noored jt.

Read More

VIDEO: Ameerikas elavad eestlased tutvustavad New Yorgis meie riiki ja kultuuri (Delfi, Estonia)

Valev Laube

Ameerikas elavad eestlased New Yorgis väljastasid paar päeva tagasi armsa video, et tutvustada nii eestlastele kui ameeriklastele Eesti Kultuuripäevi New Yorgis. Videos löövad kaasa ka mitmed mainekad artistid — Marko Matvere, Eesti Draamateater, Lembe Lokk, Monika-Evelin Liiv, Mikk Sarv, Valev Laube, Diina Tamm, Holger Marjamaa, ja paljud teisted. Samuti on räägivad videos mitmed väliseestlastest Eesti Kooli õpilased oma huvidest ja Eesti armastusest. Vaata videot!

Read More