Contact Us

Use the form on the right to contact us.

The foundation is always looking for opportunities to expand and involve more artists in its reach. Please feel free to contact us if you have any information that could benefit us along the way.

243 East 34th Street
New York, NY, 10016

(862)222-4427

Uudised

Kultuurfond korraldab teater Vanemuise lastelavastuse "Punamütsike" New Yorgi Eesti Majas

Estonian Culture

Lugu punase mütsiga väikesest tüdrukust, kes läks haigele vanaemale kooki viima, pole ilmselt vaja kellegile tutvustada. Et näha, kuidas vanaemale koogi viimine, hundiga kohtumine ja loo õnnelik lõpp teatrilaval välja näevad, tuleb tulla teatrisse! 

Vendade Grimmide "Punamütsike" on tõesti üks maailma tuntuim muinasjutt, mis – nagu muinasjutud enamasti – sai alguse rahvajutust vähemalt tuhat aastat tagasi ning millel on loendamatuid erinevaid teisendeid ja variante.

Lavastaja Veikko Tääri "Punamütsike" lavastub New Yorgi Eesti Majas 16. septembril, kell 10.30  Eesti Kooli ajal. 

Ühes vaatuses, kestab 40 minutit. 

Perepilet - $10

Lavastaja ja dramatiseerija Veikko Täär
Osades Kärt Tammjärv, Reimo Sagor, Ester Kuntu, Külliki Saldre, Veikko Täär. 

Kultuurfond korraldab teater Vanemuise külalisetenduse "Põlenud mägi" New Yorgi Eesti Majas

Estonian Culture

15. ja 16. septembril etendub New Yorgi Eesti Majas teater Vanemuise külalisetendus "Põlenud mägi". Lavastaja Tiit Palu draamat on kirjeldatud kui lugu raamatute lugemisest. 

Me tuleme kodudest, mis olid tehtud raamatutest.
Mõnel vaiksel õhtul võis vabalt juhtuda, et Mileedi ja teda saatvad musketärid sattusid Kon Tiki papüüruslaevale ja purjetasid otse Mirabilia hädaohte täis köidete vahelt külla Türgi muinasjuttude tegelastele Ararati jalamil, kus neid ja Kalle Blomkvisti  juba vennalikult ootasid ees isa Goriot ja insener Garin. Selleks polnud vaja rohkem kui sajavatist lambipirni ja tundlikku fantaasiat. Raamatutest on väga raske lahti saada. Eriti, kui oled harjunud nendega elama ja neid armastama.
Mis oleks, kui loeks veel korra neid vanu raamatuid?!

Lavastuses "Põlenud mägi" koguneb raamatuid lugema ja neist omavahel rääkima kirju tegelaste seltskond. Raamatud on samad, kuid vaated elule ja kirjandusele täiesti erinevad. Raamatud ei põle ära. Mälust ei saa lahti. Nuta siis või naera...

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Tiit Palu
Kunstnik Eugen Tamberg
Osades Kärt Tammjärv, Ester Kuntu, Aivar Tommingas, Riho Kütsar, Reimo Sagor, Jaanus Tepomees.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab 1 tund ja 40 minutit. 

15. september kell 19.00
16. september kell 13.00

Piletiinfo - info@estonianculture.org

Etendusega on kaasas põhjalik inglisekeelne sisukokkuvõte! 

 

Toeta idaranniku lastekoori jõudmist 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeole Tallinnas! Meie lapsed kindlustavad meie jätkumise laulurahvana!

Valev Laube

016. aasta talvel moodustasid kuus Idaranniku eesti kooli - Lakewood, Boston, New York, Philadelphia, Connecticut ja Washington D.C. - ühiskoori, kuhu kuulub üle 60 lapse vanuses 6-13 eluaastat. Kuna tegemist on äärmiselt suure ettevõtmisega, mis lisaks ajakulule nõuab osalejatelt ka suuri väljaminekuid, siis oleme loonud reisikulude fondi. Palun toeta ja aita lastel jõuda laulupeole!
Read More

Uus juhatus taaselustamas kultuurfondi

Valev Laube

Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriikides eesmärgiks on toetada eesti kultuuri edendamist, säilitamist ja tutvustamist USA-s. Fondi tegutsemise algusaastatest peale on toetatud nii kunstnikke, kirjanikke ja teisi loomeinimesi. Fond on välja andnud mitmeid auhindu, kelle saajate hulgas on näiteks Marie Under. Eesti Kultuuripäevad New Yorgis loodi Kultuurfondi eestkostel ning toetusel. Ligi 60 aastat hiljem on 2016. aastal valitud juhatuse eesmärgiks taaselustada mitmed auväärsed traditsioonid kasutades tänapäevaseid vahendeid loomeinimeste toetamiseks ning tunnustamiseks. 

Read More